Aktuality

Fotovoltaika

ČERVENEC / 2024

Vybudování fotovoltaické elektrárny (FVE) v našem areálu se po roce ostrého provozu ukázalo jako správné rozhodnutí. Přes zvýšené fixní distribuční poplatky od našeho dodavatele elektřiny, držíme průměrnou cenu kWh pro naše nájemníky na stejné úrovni. Přestože FVE nepokrývá 100 % spotřeby v LCO, jsme do určité míry soběstační zelenou energií, a tak šetříme nejen náklady, ale i naši planetu.

… a snažíme se tak naplňovat „udržitelnost“ a „rovnováhu“ z našeho PURE kodexu.

Ať se léto zeptá…

DUBEN / 2024

Přestože se rychlý nástup jara v těchto dnech poněkud přibrzdil, nechali jsme umýt okna všech kanceláří, abychom měli na celý areál „LCO“ krásný výhled.

Dalším příspěvkem v péči o naše nájemníky před příchodem horkých letních dnů, byl servis všech klimatizačních jednotek, který je důležitým krokem pro udržení jejich optimálního provozu.

Budování nové kanalizace

20. LEDEN / 2024

Výstavba tlakové přípojky kanalizace v LCO byla úspěšně dokončena a zprovozněna. Díky metodě bez povrchového kopání došlo k minimálním omezením pro nájemníky. Precizní zakreslení sítí přispělo k bezproblémovému průběhu protlaku pod povrchem.

Dodržujeme PURE KODEX, tudíž všechny splašky směřují do městské čističky odpadních vod. Dešťová voda do retencí, případně do řeky Bystřice. Zbývá zkolaudovat a na jaře dodělat terénní úpravy.

PF 2024

PROSINEC / 2023

Přejeme nám všem umět si správně přát 🙂
Každý tvůrce svého štěstí 🙂

Zima to ještě nevzdává

28. BŘEZEN / 2023

Sněhové vločky tančí v zasněženém dni a my Vám přejeme, aby Váš den byl plný radosti a klidu, stejně jako krása okolo nás. Ať Vás zima neodradí od toho, abyste si užili tento okamžik, který nám přináší kouzelnou atmosféru a pocit pohody.

PF 2023

PROSINEC / 2022

Najděte si čas pro sebe… 🙂

Teambuilding na kole

ZÁŘÍ / 2022

V měsíci srpnu jsme v našem úzkém pracovním kolektivu uspořádali cyklistický výlet do Beskyd. Trasa vedla cestou i necestou a celý výlet nám určitě napomohl k prohloubení motivace, vzájemné důvěry a týmové kreativity. Závěrečný účet: najeto 138 km a nastoupáno 1700 metrů…

…přidá se k nám příště někdo z našich nájemníků?

Hvězda nám v areálu svítí celoročně

DUBEN / 2022

Pokud jste naším nájemcem, nemohli jste přehlédnout sochu Hvězdy, která v minulém roce ozdobila travnatou plochu před vjezdem do haly 1. Objevila se také na našem novoročním přání, díky němuž jsme si ji mohli krásně „rozsvítit”. A že to není jen hvězda vánoční se s příchodem jara můžeme přesvědčovat každý slunečný den, kdy se od ní pronikavě odráží první jarní paprsky, které do areálu přináší tolik potřebný optimismus a novou energii.

Za jejím vznikem stojí mladý talentovaný sochař Jan Dostál, rodák z Olomouce, kterému jsme položili několik otázek.

Sanitární systémy a LED osvětlení

BŘEZEN / 2022

Sociální zařízení v celém areálu LCO byla vylepšena novými zásobníky na ručníky, toaletní papír, mýdlo a částečně i novými odpadkovými koši. Ve výběrovém řízení jsme dali přednost místní olomoucké firmě LORIKA. Zohlednili jsme také podíl recyklovaných materiálů , které jsou v dodávaných náplních obsaženy.

Společné prostory – chodby a sociální zařízení v bloku B si zaslouží i výměnu osvětlení. Věříme, že nový design, úsporné řešení a na schodištích pohybová čidla zvýší nejen estetiku, ale také komfort. Dodavatelem tohoto řešení bude český výrobce APLED s.r.o..

PF 2023

PROSINEC / 2022

Rozsviťte si svou vánoční hvězdu. My už jsme si naši rozsvítili 🙂

Nově v novém

ŘÍJEN / 2021

Od července se v areálu setkáváme s novým provozním manažerem. Věříme, že jeho nová funkce a celotýdenní dosažitelnost bude pro vás nájemníky výhodou a povede k rozvoji a zvelebování areálu.

Ve 3.NP bloku B jsme pro vás nechaly vybudovat novou kuchyňku, která ještě zvýší kvalitu zázemí a pohodu při práci. Její zprovoznění je naplánováno na 25.října.

Děkujeme za nové připomínky v našem Průzkumníku (dotazníku), který stále můžete vyplňovat a pomáhat nám tak s inspirací změn v areálu LCO.

Kamerový systém a nové barvy

DUBEN / 2021

Instalovali jsme 28 nových kamer jako pomocníky ostraze areálu. I když nejsme příznivce „big brother systémů“ preventivně tímto chráníme náš i váš majetek.

V duchu nové vizuální identity jsme šedým tónem vymalovali společné prostory bloku B.

Děkujeme těm z vás, kteří vyplnili našeho Průzkumníka. Vaše odpovědí pomáhají směřovat kroky k vylepšení areálu LCO.

Přejeme Vám méně zamotaný rok 2021

LEDEN / 2021

Proměnou, kterou vše prochází, ať projdeme posílení, poučeni a ve zdraví.

Zazimování areálu a výsadba vinné révy

LISTOPAD / 2020

Podzimních barev a svěžího vzduchu bez roušek jsme si užili při kolektivní brigádě. Střih živých plotů, listí do kontejnerů, pila, hrábě a zkouška nového traktůrku. A na konec za odměnu, i když Sv. Martin nepřijel na bílém koni, byla Svatomartinská husa. 🙂

Instalace nového venkovního systému

SRPEN / 2020

Pro zlepšení orientace v areálu a propagaci našich klientů jsme realizovali nový venkovní informační systém.

Rozšíření vjezdu a oprava asfaltových ploch

KVĚTEN – SRPEN / 2020

Největší investiční akce roku, kterou dokončujeme je celkové omlazení areálu. Dodavatelem je firma Kareta. Děkujeme Vám, že zvládnete omezení dopravy a uzavření hlavního vjezdu s úsměvem.

Oprava a nátěr balkonů admin. budovy blok B

KVĚTEN – SRPEN / 2020

Balkóny už volaly delší čas po opravě, tak jsme poskládali brigádníky a pod taktovkou správce areálu Mirka Jiříčka probíhá jejich renovace.

Děkujeme, že se nelekáte když na Vás z balkónu vykoukne hlava usměvavého brigádníka – horolezce – natěrače…

Jarní úklid a výsadba ovocných stromů

DUBEN / 2020

Príma celofiremní akce, krásný slunečný den strávený prací nás všech, ať jsme z kanceláře, či z dílny. Úklid po zimě a na závěr si každý z nás zasadil ovocný strom.

Děkujeme Bohdanu Haitlovi za dobrovolnickou pomoc a bravurní práci s pilou ve výškách. 🙂

Výsadba platanů u haly 1

PODZIM / 2019

Dokončením první etapy rekultivace zeleně bylo zasazení tří vzrostlých platanů u haly č. 1. Byl to happening s našimi přáteli a rodinou. Přejeme stromům, ať se jim daří…

Dokončení nového osobního vstupu do areálu

LÉTO / 2019

Z pera architektky Vlčkové pochází návrh na nový vstup do areálu. Ctíme materiály a styl 80. let minulého století, období, kdy areál vznikl. Často proto používáme bílou cihlu a betonovou dlažbu. Celkové vyznění místní architektury podtrhujeme tahokovem, z něhož je vyrobená také originální lavička s kuřáckým koutkem.